Kā es varu zināt, ka man nepieciešama psihologa palīdzība?
Ikvienam var noderēt objektīvs, neitrāls skatījums no malas, atbalsts izprotot savas emocijas un pieredzes. Bet jo īpaši tad, ja ierastie hobiji vairs nesagādā prieku, arī darba dienas vairs nav tik produktīvas kā gribētos, raizēšanās par ikdienišķām lietām kļuvusi traucējoša, izvairies no sociālām situācijām un visa tā rezultātā cieš attiecības.
Ja trūkst pārliecības, vai psihologs ir tieši tas, kas Tev nepieciešams, droši uzdod jautājumus, atbildēšu uz visu Tev interesējošo!
Ko es varu sagaidīt no pirmās tikšanās ar psihologu?
Pirmā tikšanās reize ar psihologu savā būtībā ir iepazīšanās. Papildus tam, tiek identificēta klienta problēma(-s) un izvirzīti mērķi, vienojoties par turpmāko sadarbību.
Es saviem klientiem sagatavoju arī vienošanos par sadarbības rāmi, lai nepaliktu neskaidrības vai neatbildēti jautājumi, jo klientam vienmēr ir tiesības uz informētu piekrišanu.
Cik ilgi un cik bieži man būs jāturpina šādas tikšanās?
Tas, cik tikšanās un cik regulāri būs nepieciešamas, ir ļoti individuāls jautājums, uz kuru atbilde tiek meklēta tāda, lai atbilstu tieši Tavai dzīves situācijai.
Kādā situācijā pietiek ar 10 konsultācijām, bet citos gadījumos var būt nepieciešams tikties pat vairākus mēnešus pa reizei nedēļai. Ir arī gadījumi, kad klients izvēlas sadarbību turpināt tiekoties reizi mēnesī gadiem ilgi, tādā veidā rūpējoties par savu garīgo veselību arī ilgtermiņā.